چرا ویلا در زیباکنار-ویلا چیست؟

با شنیدن نام ویلا نا خودآگاه ویلاهای شمال در ذهنمان تداعی می شود.اما واقعا ویلا چیست؟و در کجا میتوان ویلا را دید ، در کجاها ویلا به چشمانمان میخورد.ویلا سازه ای است که از چهار طرف به سمت بیرون دید داشته باشد و غالبا در اطراف شهرها ، ییلاقات و…احداث می شود.ویلا ها را میتوان در چهار دسته تقسیم کرد:فلت ، نیم دوبلکس ، دوبلکس و تریبلکس.

ویلا فلت:

ویلاهای فلت ساختمانهایی هستند که دارای یک طبقه می باشند و عموما دارای دو یا سه خواب هستند.ویلاهای  فلت در بیان ساده به ساختمانهای همکف ودارای یک طبقه گفته می شود که در متراژ های 70تا150متر احداث می شوند.

 ویلا نیم دوبلکس:

ویلاهای نیم دوبلکس ویلاهایی هستند با یک طبقه همکف و یک نیم طبقه که ما بین سازه های فلت و سازه دوبلکس قرار دارد.این سازه ها در شمال و زیباکنار از محبوبیت قابل توجه ای برخوردارند.

ویلا دوبلکس:

ویلاهای دوبلکس بیشترین طرح و نقشه را در شمال به خود اختصاص داده اند.این بناها در دوطبقه احداث می شوند.و بیشترین طرفدار را درشمال دارند و پر فروش ترین نوع بناها در شمال هستند.اتاق خواب های این نوع ویلاعموما مستر هستند.

ویلا تریبلکس:

ویلا تریبلکس بنایی بابیش از دو طبقه که به ندرت قابل مشاهده است.این ویلاها بدلیل قیمت بالا کمتر طرفداردارند اما مشتریان خاص خود را دارا هستند.

خرید ویلا در زیباکنار

زیباکنار منطقه ای بکر و دارای جاذبه های توریستی فراوان است که دستخوش تغییرات فراوان فرهنگی و اجتماعی قرار گرفته است.این شهر از شمال به دریای آرامش بخش خزر ، از جنوب به شهر دشت های سرسبز و جنگل های انبوه لشت نشا ، از شرق به شهر ساحلی بندر کیاشهر و از غرب به دروازه ایران به اروپا یعنی بندرانزلی متصل است.

زیباکنار از مناطق پرگردش گیلان است.این منطقه در سال های اخیر بدلیل آب وهوای معتدل و ساحل مناسب زیباترین ویلاها را در خود جای داده است. فاصله زیباکنار تا تهران در حدود350کیلومتر می باشد.

طبیعت زیباکنار

زیباکنار بدلیل موقعیت مکانی خاصی که دارد از طبیعت زیبایی برخوردار است.

رودخانه اوشمک:

اوشمک نام رودخانه ای در زیباکنار است که بدلیل زیبایی خاصی که دارد به یک منطقه توریستی تبدیل شده است.

پارک ملی بوجاق:

تالاب و پارک ملی بوجاق با بیش از 800هکتار وسعت ، 235گونه پرنده ، انواع ماهیان و صدها گونه گیاهی را درخود جای داده است.پارک ملی بوجاق تنها پارک ملی خشکی-دریایی ثبت شده در ایران محسوب میشود.

در آخرین تحقیقات زیستی صورت گرفته از این تالاب در مجموع 235گونه پرنده مشاهده شده است که 12گونه آن در فهرست سرخ اتحادیه بین المللی حفاظت از محیط زیست در خطر انقراض هستند.

ساحل دریا:

زیباکنار یک منطقه کاملا ساحلی است.روستاهای ساحلی زیباکنار میتوان به خود زیباکنار،چونچنان،خشک اسطلخ،امین آباد،حاجی بکنده و…اشاره کرد.درکل این منطقه تماما ساحلیست و شما میتوانید از این موقعیت نهایت را ببرید.

سفید رود:

سفید رود بلندترین رود شمال ایران و سومین رود بزرگ کشور است که از برخورد دو رود شاهرود و قزل اوزون در منجیل تشکیل میشود.مسیراین رود از منجیل شروع شده وبه سمت امام زاده هاشم میرود، از آنجا راه خود را به سمت آستانه اشرفیه و بندرکیاشهر گرفته و سپس از میان تالاب بین المللی بوجاق میگذرد و به دریای خزر میریزد.

مجتمع تفریحی ، آموزشی ورفاهی صدا و سیما:

این مجتمع زیبا با مجموعه ای از هتل ها و ارائه بهترین خدمات هتلینگ توانسته اقامتی آسوده و لذت بخش را به مهمانان هدیه دهد.مجموعه های اقامتی این مجتمع شامل:

هتل کوثر:

هتل کوثر زیباکنار همچون نگینی درخشان بر انگشتان مجتمع زیباکنار میدرخشد.این هتل با داشتن واحدهای اقامتی مجزای 3 تا 8تخته و با دارا بودن امکاناتی همچون رستوران ، کافی شاپ ، سالن کنفرانس ، پاویون(اقامتگاهایی که در فاصله کمی از اقامتگاه اصلی واقع است) ، پارکینگ اختصاصی و دارای چشم انداز حیرت انگیزی روبه ساحل دریا و جنگل است.

هتل آپارتمان های دوقلوی فجر و نصر:

این هتل آپارتمان های دوقلو شامل سوئیت های اقامتی 2 تا 6 تخته و با امکانات رفاهی فراوان و چشم انداز حیرت انگیز دریا وجنگل در قلب این مجتمع و در همجواری محیط های تفریحی ،  رفاهی و رستوران ها واقع شده است.

ویلا:

در این مجتمع علاوه بر مجتمع های اقامتی ویلاهایی را نیز در خود جای داده است.این ویلاهای 1و2خوابه در دل طبیعت محیطی امن و خاطره انگیزی را برای شما و خانواده تان فراهم می کند.

چرا زیباکنار:

بگذارید برای جواب دادن به این سوال با یک مثال ساده شروع کنم.شما برای خرید یک خانه ، ویلا ، آپارتمان و یا هر نوع سرپناهی به چه نکاتی توجه میکنید؟آیا خانه نو ساز است یا نه؟محله اش امن است یا نه؟همسایگانش افراد درستی هستند یا نه؟خود خانه مستحکم است؟محل قرار گیری خانه چگونه است؟حیاط دار است یا نه؟و…

دقیقا همین مسائل در انتخاب محل زندگی شما نیز تاثیر میگذارد.فاکتورهایی که زیباکنار را با سایر نقاط متمایز میکند را میتوان به دسته های زیرتقسیم کرد:

چرا ویلا در زیباکنار-ویلا چیست؟

موقعیت مکانی:

زیباکنار بدلیل قرارگیری در نزدیکی دریا و منطقه آزادانزلی و نزدیکی به مرکز استان از موقعیت مکانی و اقتصادی بسیار خوبی جهت سرمایه گذاری برخوردار است.

فاصله زیباکنارتا شهرهای مهم استان:

فاصله زیباکنار تا رشت :39کیلومتر ، فاصله زیباکنار تا بندرانزلی :35کیلومتر ، فاصله زیباکنار تا بندرکیاشهر:8کیلومتر ، فاصله زیباکنار تا لاهیجان : 40کیلومتر

موقعیت های اقتصادی:

زیباکنار بدلیل حضور در منطقه آزاد از شرایط سرمایه گذاری و موقعیت اقتصادی وتجاری خاصی برخوردار است.مسائلی همچون قرار گرفتن در مسیر کریدور شمال-جنوب ،همجواری با فعال ترین بندر شمال کشور ، موقعیت مناسب حمل و نقل ترانزیتی ، قرار گرفتن در مسیر راه آهن قزوین-رشت-انزلی دارا بودن آب وهوای معتدل وسواحل زیباوبکر دریای خزر جهت احداث اماکن تفریحی-اقامتی تاثیر گذاراست.

چرا ویلا در زیباکنار-ویلا چیست؟

امنیت:

مهمترین مسئله جهت انتخاب محل زندگی مسئله امنیت است.فاکتور امنیت با شرایط اقتصادی ساکنان ارتباط مستقیم دارد.ساکنان زیباکنار بدلیل حضور دریای خزر(صیادی ساکنان منطقه) ، گردشگر پذیری(اجاره دادن ویلاوسوئیت و..) ، کشاورزی(حضور مزارع برنج و باغات میوه) و…از گردش مالی خوبی برخورداراست.از طرفی هم حضور ساکنان غیر بومی باعث تغییر فرهنگ ساکنان بومی زیباکنار شده است که میتوان خوشبختانه گفت ساکنان بومی این منطقه ارق ناسیونالیستی ندارند.

در مقالات بعدی بیشتر توضیح خواهیم داد.

نوشته شده در تاریخ:9/10/97

ایجاد توسط:amlakahoorazibakenar

هرگونه کپی پیگرد قانونی دارد.